
Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który polega na wykonywaniu drobnych iniekcji za pośrednictwem których wprowadza się pod skórę aktywne preparaty lecznicze takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witaminy, aminokwasy, kofeina i sole mineralne. Efektem mezoterapii jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej, poprawienie metabolizmu komórek tłuszczowych, rewitalizacja, przyspieszenie krążenia czy spalania energii.
- objawy starzenia się skóry takie jak:
- utrata blasku i elastyczności,
- spadek nawilżenia skóry,
- linie i zmarszczki,
- wiotkość skóry,
- cienie i zmarszczki pod oczami,
- przebarwienia,
- łojotok,
- słabe i wypadające włosy,
- cellulit.
Podczas mezoterapii igłowej do naszej skóry na głębokość około 2–3 milimetrów za pomocą mikroskopijnej igły wstrzykiwany jest koktajl zawierający cenne substancje, dobierane odpowiednio do każdego przypadku. Nakłuwanie skóry nie należy do przyjemnych zabiegów, dlatego, aby zminimalizować odczuwalny dyskomfort, pacjentom podaje się miejscowe znieczulenie.
Wykonanie mezoterapii igłowej niesie za sobą wiele korzyści. Zabieg nie tylko opóźnia procesy starzenia, ale również może zostać przeprowadzony w celu zredukowania cellulitu czy pobudzenia porostu włosów. Dodatkowo, mezoterapia igłowa oddziałuje na poprawę napięcia, elastyczności i nawilżenia skóry, ujędrnia, niweluje drobne zmarszczki i cienie pod oczami, rozjaśnia drobne blizny, modeluje sylwetkę, zmniejsza widoczność pękniętych naczynek. Ponadto, wykonanie zabiegu stymuluje naturalną regenerację skóry.
Efekty mezoterapii igłowej zwykle widoczne są dopiero po serii zabiegów. Oczywiście, jeśli Pacjentka jest młoda, a zmiany niewielkie (na przykład przesuszenie cery po wakacjach), efekt jest widoczny już po pierwszej mezoterapii. Przy bardziej złożonych problemach lub zaawansowanych objawach starzenia się skóry, efekty nie będą tak spektakularne, a uzyskanie optymalnego efektu estetycznego prawdopodobnie będzie wymagało połączenia kilku metod.
- Alergia, uczulenie na składniki preparatu
- Ciąża, okres karmienia piersią
- Stany zapalne na skórze, opryszczka
- Zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
- Choroby nowotworowe
- Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
tutaj wkleić kod z ID ceny